Kuidas toimida?

Esimesed toimingud on:

Kui lahkunu asub kodus, siis peab keegi surma konstateerima. Haiglas teeb seda haigla personal. Kodus juhtunud surmajuhtumi korral teeb seda kiirabi või perearst.
Helistada lahkunud inimese perearstile või 112.

Helistades meie ööpäevaringsetele numbritele saab tellida lahkunu transpordi. Telefoninumbrid: 16669 (24h Tartus) ja 53032363 (24h Põlvas)

Surmatõendi väljastab Teile kas haigla personal või perearst.

Meie bürood asuvad Tartus Riia 5, Tartu 51010 ja Põlvas J. Käisi 3, Põlva 63305. Meie juures saate tellida täpselt Teile sobiva matusekorralduse – Tuhastamismatus, kirstumatus.

Lähedase kaotus on üks elu kõige raskemaid kogemusi. See võib olla emotsionaalselt valus ja keeruline olukord, mis mõjutab inimese kõiki eluvaldkondi. Lein on loomulik reaktsioon kaotusele, ja iga inimene kogeb leina omal moel. Siin on mõned üldised mõtted, kuidas võidakse kogeda lähedase kaotust:

On oluline märkida, et lein on individuaalne kogemus, ja inimesed kogevad seda erinevalt. Toetavate lähedaste, sõprade või spetsialistide olemasolu võib aidata leinaga toime tulla. Kui leina sümptomid püsivad pikka aega või muutuvad raskeks, on soovitatav pöörduda professionaalse abi poole, näiteks psühholoogi või terapeudi poole.